16

červen
2021

Cibulka prokoukla, přijďte se za námi v neděli podívat

Mnozí už víte, že pro vás tuto neděli 20. června od 10 hodin otevíráme hlavní bránu Cibulky. Uvnitř usedlosti vás uvítají Katarína a Ondřej Vlčkovi. Oba se na vás těší. Sice je už neuvidíte při sekání kopřiv jako dobrovolníci, kteří nám přišli pomáhat zkrášlovat areál minulou neděli, budete se jich ale moci na cokoli zeptat.

Všem dobrovolníkům, které jsme zachytili i na úvodní fotce, moc děkujeme, jste skvělí!

Pokud vás zajímá budoucnost usedlosti a plány Nadace rodiny Vlčkových, máte tuto neděli skvělou šanci slyšet vše přímo od nás. Spolu s Vlčkovými přijde i architekt František Brychta, který už několik týdnů zkoumá stav celého areálu a Karin Pospíšilová, ředitelka Zlaté rybky, organizace, kterou manželé Vlčkovi financují a za šest let splnila přání sedmi stovkám vážně nemocných dětí.

Uvítáme i milé sousedy ze Spolku Hájovna a z Restaurace U Tenisu, kteří pro vás zajistí občerstvení.

Herečka Monika Zoubková pokřtí lesní hru pro děti s názvem Po stopách knížete Hohensteina. Připravila ji společně se Spolkem Hájovna a nám se moc líbí, že vede i ty nejmladší k historii a souvisí s parkem a usedlostí.

Prohlédnete si i bezpečně přístupnou část statku a zahrad. Pokud se chystáte dorazit, budeme moc rádi, když nám to dáte vědět přes jednoduchý formulář. Děkujeme všem, kteří se už zaregistrovali.

S ohledem na současná opatření budeme také rádi, když budete myslet na potvrzení o bezinfekčnosti. Ale hlavně myslete na to, že vás rádi uvidíme a popovídáme si.

Zatím se můžete podívat na záznam ze dvou událostí z posledních dní. Dobrovolnické sekání zachytila i reportáž České televize (část o Cibulce začíná po 13. minutě) a přidáváme krátké video z odtahu karavanu.

Těšíme se na vás v neděli!